ASP .NET

Czy ASP.NET to dobre rozwiązanie?

Zaprojektowany przez jedno z największych na świecie przedsiębiorstw w IT - Microsoft - to technologia przeznaczona do budowy aplikacji i stron internetowych. Serwisy internetowe opartę o tą technologię są uruchamiane poprzez wykorzystanie serwera, który umożliwia wygenerowanie treści w HTML czy XML.

Jak radzi sobie ASP.NET w świecie SEO?

Warto zacząć od tego, że rzadko kiedy spotyka się strony mniejsze lub średniej wielkości opartę o tą technologię. Jeśli już pojawia się ASP.NET to w kontekście sklepu internetowego lub większego portalu, ze względu iż jest on zazwyczaj dedykowanym rozwiązaniem. Nie można także ukryć, że aby dobrze zrealizować SEO na ASP.NET należy znać nie tylko podstawowe komendy, ale trzeba zaznajomić się z procesem tworzenia stron w tej technologi i posiadać obszerniejszą wiedzę. W związku z tym pozycjonowanie strony na ASP .NET staje się uciążliwe.

Reasumując, jeśli zamierzasz zlecić napisanie strony od podstaw w technologii ASP.NET pamiętaj, że audyt pozycjonowania może wykazać konieczność zmian niektórych rozwiązań.